De la Exploatarea Miniera Berbesti se fura carbune
0Politia din Valcea a fost sesizata ca de la Exploatarea Miniera Berbesti se fura carbune cu masinile, mai ales noaptea. In perioada 4-6 iunie, politistii din localitatile Zatreni, Lalosu si Fauresti
Politia din Valcea a fost sesizata ca de la Exploatarea Miniera Berbesti se fura carbune cu masinile, mai ales noaptea. In perioada 4-6 iunie, politistii din localitatile Zatreni, Lalosu si Fauresti au organizat actiuni in urma carora au fost depistate mai multe persoane care transportau cantitati importante de carbune fara a poseda documente legale de provenienta. Multi dintre autorii acestor fapte transportau carbunele cu masini ARO cu remorca si aveau intre 1.000 si 1.500 kg. Toti cei depistati au fost sanctionati contraventional si carbunele a fost confiscat. In toate aceste cazuri, cercetarile continua.























































