Circulaţie îngreunată pe Drumul Naţional 1
0Traficul rutier se desfăşura cu dificultate aseară pe Drumul Naţional 1, în special între Azuga şi Comarnic, din cauza miilor de turişti care au plecat din staţiunile de pe Valea Prahovei,
Traficul rutier se desfăşura cu dificultate aseară pe Drumul Naţional 1, în special între Azuga şi Comarnic, din cauza miilor de turişti care au plecat din staţiunile de pe Valea Prahovei, unde şi-au petrecut Revelionul, dar şi din cauza numeroşilor turişti care se îndreaptă spre staţiunile de la munte. Potrivit Poliţiei Rutiere Prahova, valorile de trafic au fost de trei ori mai mari decât cele înregistrate într-o zi obişnuită. Viteza medie cu care se circula ieri după-amiază, în jurul orei 16.00, era de maximum 30 de kilometri pe oră şi, deşi un număr mare de poliţişti se aflau în stradă pentru a dirija circulaţia, s-au înregistrat abateri de la regulile de circulaţie. (Mediafax)























































