Camere video pe DN 1 Sibiu - Braşov şi pe Valea Oltului
0Şoferii care circulă pe drumurile naţionale din judeţul Sibiu vor fi filmaţi de poliţişti, după ce consilierii judeţeni au hotărât să aloce aproximativ 13.000 de euro pentru monitorizarea
Şoferii care circulă pe drumurile naţionale din judeţul Sibiu vor fi filmaţi de poliţişti, după ce consilierii judeţeni au hotărât să aloce aproximativ 13.000 de euro pentru monitorizarea cu camere video. Până la amplasarea camerelor, poliţia judeţeană trebuie să asigure, lunar, încă 3.000 de euro, pentru a acoperi cheltuielile de întreţinere a echipamentului video. Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Sibiu, Iosif Moldovan, a declarat că va mai dura până se vor monta camerele din cauza avizelor pentru monitorizarea traficului. Conducerea IPJ Sibiu consideră însă că şoferii vor fi filmaţi în scurt timp pe DN 1 Sibiu - Braşov şi DN 7 - Valea Oltului. În prezent, Sibiul deţine locul doi pe ţară, după Bucureşti, într-un top "al morţii". (Rompres)























































