Blogger condamnat la închisoare, în Egipt

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un blogger de 22 de ani din Egipt a fost condamnat la patru ani de închisoare pentru că a insultat religia islamică şi pe preşedintele Hosni Mubarak, pe care l-a numit "dictator". Abdul Karim

Un blogger de 22 de ani din Egipt a fost condamnat la patru ani de închisoare pentru că a insultat religia islamică şi pe preşedintele Hosni Mubarak, pe care l-a numit "dictator". Abdul Karim Nabil, fost student la Universitatea Al-Azhar, a scris în weblogul său că instituţia predă terorismul şi suprimă gândirea liberă. El este primul blogger egiptean judecat, deşi mai mulţi au fost arestaţi şi ulterior eliberaţi.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite