A murit si fetita din Sibiu injunghiata de mama ei
0Fetita din Sibiu careia mama ei in varsta de 16 ani i-a sectionat traheea cu un cutit, dupa ce i-a omorat si fratele in varsta de trei luni, a murit, joi dupa-amiaza, la Spitalul Clinic Judetean
Fetita din Sibiu careia mama ei in varsta de 16 ani i-a sectionat traheea cu un cutit, dupa ce i-a omorat si fratele in varsta de trei luni, a murit, joi dupa-amiaza, la Spitalul Clinic Judetean Sibiu, transmite corespondentul Mediafax. Procurorul Calin Tatu, purtatorul de cuvant al Parchetului de pe langa Tribunalul Sibiu, a declarat ca fetita de numai doi ani si trei luni a murit in unitatea sanitara, desi a fost supusa unei interventii chirurgicale. "Pentru ca ambii copii au decedat, mama minora care a comis fapta va fi expertizata psihiatric si este acuzata pentru omor deosebit de grav", a declarat, joi, procurorul Calin Tatu. O tanara de 16 ani, din localitatea sibiana Copsa Mica, este cercetata dupa ce, miercuri, si-ar fi ucis baietelul de trei luni, iar fetitei sale de doi ani si jumatate i-ar fi sectionat traheea cu un cutit, in urma unei dispute cu concubinul ei.























































