Traficul feroviar, blocat după ce un TIR a intrat într-un stâlp de electrificare
Traficul feroviar de marfă este blocat, la această oră, după ce un TIR a intrat într-un stâlp de pe Şoseaua Tunari, iar apoi pe calea ferată.
Potrivit directorului CFR Călători, George Marcu, autotrenul a dărâmat un stâlp de electrificare, astfel că nu există tensiune de la Mogoşoaia până la Voluntari. "Reţeaua este căzută şi nu putem circula", a anunţat Marcu pentru Antena 3.
Potrivit directorului CFR, incidentul nu este primul de acest gen. "Centura a creat mereu probleme la calea ferată", a declarat acesta.
George Marcu a anunţat că traficul de marfă va fi reluat, cel mai probabil, în jurul orelor 12:00 - 13:00. De asemenea, directorul CFR Călători a precizat că, în urma incidentului, nu au existat victime.





















































