Weekend trist și pentru adversarele Stelei în Europa

0

Nici adversarele Stelei în grupa K din Europa League, Liverpool, Utrecht şi Napoli, nu au avut momente mai fericite în weekendul trecut. Niciuna nu a reușit victoria în ultimele meciuri jucate în campionat înaintea debutului în Europa.

Liverpool a continuat forma slabă a debutului de sezon și a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputată în deplasare la Birmingham. Cel mai bun om al cormoranilor a fost portarul Pepe Reina, în timp ce atacantul Fernando Torres a fost aspru criticat în presa britanică pentru evoluția sa anonimă.

Olandezii de la Utrecht au pierdut, scor 0-1, la Groningen, unicul gol al partidei fiind marcat în minutul 85 de către Granqvist. Fostul stelist Mihăiţă Neşu a jucat tot meciul și a încasat un cartonaș în minutul 81.

În Il Calcio, Napoli-Bari s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, golurile viitoarei adversare a Stelei fiind marcate de Cavani şi Cananvaro.