0
Mihai Neşu, în duel cu fostul său coechipier Bănel Nicoliţă

Mihai Neșu a marcat un super-gol pentru Utrecht în victoria categorică cu 4-0 în fața celor de la NEC Nijmegen, fosta adversară de tristă amintire a dinamoviștilor bucureșteni.

FC Utrecht, adversara Stelei în Europa League, a profitat de eliminarea timpurie a lui Otten, care a primit al doilea cartonaș galben în minutul 21 pentru un fault în careu. Wolfswinkel a transformat lovitura de pedeapsă și gazdele conduceau cu 1-0.

A fost nevoie însă de mai bine de 60 de minute pentru ca fanii celor de la Utrecht să fie liniștiți în ceea ce privește soarta meciului. În minutul 84 Duplan a mărit diferența pe tabelă cu un șut din careu iar apoi iureșul a continuat.

Neșu a învăluit excelent pe stânga, a primit o pasă în careu și, din unghi, l-a executat pe portarul advers cu un șut splendid sub bara transversală. Demouge a pus cireașa pe tort în minutul 90 și Utrecht rămâne pe locul 9 cu 22 de puncte după 14 meciuri.