Răzvan Marin a debutat cu stângul la Standard Liege, în timp ce echipa lui Mircea Rednic a obţinut o victorie

0

Răzvan Marin a debutat la Standard Liege în meciul pierdut, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), în faţa formaţiei FC Bruges, în etapa a XXII-a a campionatului Belgiei.

Marin a fost introdus pe teren în minutul 80, în locul lui Cisse. Golurile învingătorilor au fost marcate de Vossen '22, Vormer '66 şi Wesley '70. Standard Liege ocupă locul opt, cu 31 de puncte, la patru puncte în urma echipei FC Malines, care ocupă ultima poziţie care permite accederea în play-off, a relatat News.ro.

Echipa Mouscron, antrenată de Mircea Rednic, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia Lokeren, în etapa a XXII-a a a campionatului Belgiei. Pentru Mouscron au punctat Hubert (57 - penalti) şi Arslanagic (90+2), iar pentru Lokeren a înscris Ninaj, în minutul 27.

Cristian Manea nu a fost în lot la Mouscron pentru acest meci. Lokeren ocupă locul zece în clasament, cu 24 de puncte, iar Mouscron se află pe penultima poziţie, cu 15 puncte.