Queiroz a pierdut semnalul | adevarul.ro

Queiroz a pierdut semnalul

Publicat:
Ultima actualizare:
0

După 4-4 cu Cipru, pentru Portugalia a urmat o înfrângere ruşinoasă, 0-1 în Norvegia, iar laţul se strânge pe grumazul antrenorului Carlos Queiroz.

„Naţionala Portugaliei nu poate fi antrenată din tribune, la telefon ca în lumea a treia”, a reacţionat presa lusitană, referitor la situaţia selecţionerului, suspendat şase luni pentru că a înjurat ca la uşa cortului mai mulţi comisari antidopong la un control de rutină înaintea Cupei Mondiale. Astfel, tehnicianul lusitan îşi va afla azi soarta, odată cu întâlnirea consiliului director al federaţiei portugheze, cel mai probabilă în cazul său fiind demiterea, conform cotidianului sportiv „A Bola”.

Îndepărtarea acestuia ar fi favorizată şi de ruptura vizibilă între jucători şi Queiroz. Este de notorietate răceala dintre acesta şi Cristiano Ronaldo, care i-a criticat tactica după meciul cu Spania, 0-1 în optimile Cupei Mondiale. Aproape sigur, înlocuitorul acestuia va fi Paulo Bento, fost antrenor la Sporting Lisabona în perioada 2005-2009.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite