Poloiştii s-au calificat la Europene

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Naţionala de polo a României a ocupat locul al doilea la turneul de la Imperia (Italia), obţinând, astfel, calificarea la Campionatele Europene, care vor avea loc în luna septembrie, la Belgrad.

Naţionala de polo a României a ocupat locul al doilea la turneul de la Imperia (Italia), obţinând, astfel, calificarea la Campionatele Europene, care vor avea loc în luna septembrie, la Belgrad.
Învinşi în primul meci de către reprezentativa ţării gazdă, cu scorul de 5-12, elevii lui Vlad Hagiu au obţinut apoi două victorii clare, 18-4 cu Belarus şi 12-5 cu Turcia, în urma cărora şi-au asigurat participarea la turneul final, alături de Italia. Eroul ultimului meci a fost Kalman Kadar, autor a cinci goluri. De altfel, Kadar şi Cosmin Radu au fost cei mai prolifici jucători români în întregul turneu, cu câte opt goluri fiecare.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite