Poli Iasi va participa la turneul "Norcia Winter Cup"
0Echipa Poli Iasi isi va relua, miercuri, antrenamentele pentru returul campionatului si va efectua un stagiu de pregatire la Baile Felix, urmat de participarea la turneul "Norcia Winter Cup", din
Echipa Poli Iasi isi va relua, miercuri, antrenamentele pentru returul campionatului si va efectua un stagiu de pregatire la Baile Felix, urmat de participarea la turneul "Norcia Winter Cup", din Italia. Fotbalistii ieseni vor efectua vizita medicala pe data de 13 ianuarie, iar, in perioada 24 ianuarie - 5 februarie, se vor afla la Baile Felix pentru un stagiu de pregatire, unde au fost stabilite patru meciuri amicale in compania echipelor UTA, ACU Arad, FC Oradea si Tricotaje Ineu. Intre 6 si 18 februarie, echipa ieseana va pleca intr-un stagiu de pregatire in Italia, la Norcia, unde urmeaza sa participe la Turneul "Norcia Winter Cup". "La acest turneu, din cate am inteles, si-au anuntat deja prezenta FC Arges, FC Oradea, Olimpia Ljubliana (Slovenia), Wisla Cracovia (Polonia), echipa a doua a Perugiei si inca o formatie din Slovenia. Eu cred ca sunt adversari destul de puternici si ne va fi benefic acest stagiu", a declarat presedintele gruparii iesene, Marius Stan. Stan a precizat ca antrenorul echipei Poli Iasi, Ionut Popa, va testa cu ocazia acestui turneu doi sau trei jucatori straini.























































