Poli Iasi plateste amenda de la FRF din banii suporterilor
0Clubul Politehnica Iasi a decis sa majoreze pretul biletelor la partida cu FC Brasov, pentru a acoperi din incasari suma necesara achitarii amenzii de 1.500 de euro primite de la Comisia de Disciplina
Clubul Politehnica Iasi a decis sa majoreze pretul biletelor la partida cu FC Brasov, pentru a acoperi din incasari suma necesara achitarii amenzii de 1.500 de euro primite de la Comisia de Disciplina a FRF pentru incidentele de la meciul cu FC National. "Starea financiara a clubului nostru si primirea acelei amenzi de 1.500 de euro din partea Comisiei de Disciplina ne-au determinat sa luam decizia de a majora pretul biletelor pentru partida cu FC Brasov. Astfel, pretul unui bilet la peluza va fi de 50.000 de lei, in loc de 30.000 de lei, iar la tribune - 100.000 de lei, in loc de 50.000 de lei. Stiu ca prin acest gest lovim in suporteri, dar nu avem ce face. Sunt convins ca suporterii nu vor tine cont de pretul biletelor si vor fi prezenti intr-un numar foarte mare pentru a-si sustine echipa favorita", a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa, directorul economic al echipei Politehnica Iasi, Neculai Ciulu.























































