Luptatorii cadeti de la Steaua au fost pradati la Hunedoara

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Luptatorii cadeti de la clubul Steaua Bucuresti au fost pradati, la sfarsitul saptamanii, in timp ce se aflau la etapa a III-a a Campionatului National de lupte libere, desfasurata la Hunedoara.

Luptatorii cadeti de la clubul Steaua Bucuresti au fost pradati, la sfarsitul saptamanii, in timp ce se aflau la etapa a III-a a Campionatului National de lupte libere, desfasurata la Hunedoara. Potrivit inspectorului de politie Magda Popa, purtator de cuvant al IPJ Hunedoara, doi minori, elevi la Colegiul "Matei Corvin" din Hunedoara, cazati la internatul liceului, au patruns in doua camere in care locuiau, pe timpul competitiei, sportivii de la Steaua Bucuresti. Cei doi hoti au intrat cu o cheie potrivita intr-una dintre camere, iar in alta au patruns pe fereastra. "Hotii au scotocit prin lucrurile sportivilor de la Steaua, furandu-le obiecte de imbracaminte, telefoane mobile si bani, in total prejudiciul facut fiind de peste 11 milioane de lei. Hotii au fost identificati, ei fiind elevi la Colegiul "Matei Corvin" din Hunedoara, si sunt cercetati in stare de libertate, pentru furt", a declarat Magda Popa.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite