Gigi: "O să-i învăţ eu legile pe cei de la DNA"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

După ce a aflat că Departamentul Naţional Anticorupţie va cerceta cluburile care oferă prime de stimulare jucătorilor altor cluburi, finanţatorul Stelei, Gigi Becali, spune că procurorii nu

După ce a aflat că Departamentul Naţional Anticorupţie va cerceta cluburile care oferă prime de stimulare jucătorilor altor cluburi, finanţatorul Stelei, Gigi Becali, spune că procurorii nu ştiu legile. "Să mă cheme doar pe mine, să-i lase pe ceilalţi. Să vedem cine are dreptate. Cei de la DNA nu ştiu legile, asta e. O să merg eu acolo să-i învăţ legile", a precizat Becali care vrea să dea bani jucătorilor Sportului pentru a încurca Rapidul. "Le voi da 5.000 de dolari celor de la Sportul pentru o victorie sau un egal cu Rapid. şi nu voi da banii clubului, aşa cum a făcut Iacov de la Naţional, că i-a băgat în contabilitate, lucru ilegal. Cu ce drept să treci banii ăia în contabilitate, de unde îi ai? Cum poţi să-i dai jucătorilor dacă nu îi poţi justifica? Eu fac o declaraţie publică de recompensă şi, dacă jucătorii îndeplinesc obiectivul, sunt obligat să le dau, că altfel mă pot da în judecată. Voi da banii direct jucătorilor şi ei vor plăti impozitul, fără să fie amestecat clubul ", a precizat Gigi Becali

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite