Emerich Ienei: "Steaua a pierdut titlul din cauza unor greseli interne"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Fostul selectioner Emerich Ienei a declarat, luni, ca Steaua a pierdut titlul de campioana din cauza unor greseli interne. "Sunt putin nemultumit de deznodamantul acestui campionat. Se pare ca Dinamo

Fostul selectioner Emerich Ienei a declarat, luni, ca Steaua a pierdut titlul de campioana din cauza unor greseli interne. "Sunt putin nemultumit de deznodamantul acestui campionat. Se pare ca Dinamo a iesit invingatoare. Daca Dinamo ia titlul, felicitari pentru consecventa si pentru jocul mai bun decat anul trecut. Oricum, Steaua parca a jucat putin mai spectaculos si mai aproape de ceea ce se cere in fotbalul european", a spus Ienei. Fostul selectioner nu intelege de ce se vorbeste despre o eventuala schimbare a lui Victor Piturca. "Steaua a avut probleme in teren, cand echipa a avut avantaj pe tabela si s-a retras deliberat. Nu cred ca Piturca a cerut acest lucru. Apoi au ratat numeroase ocazii cand erau in avantaj. Nu numai Piturca poate antrena la Steaua, insa a facut treaba buna si nu stiu de ce se vorbeste de schimbarea lui. Echipa a jucat mai bine decat anul trecut, dar o conjunctura nefericita a facut ca Steaua sa nu castige campionatul. S-a mai spus ca Lacatus este emblema clubului Steaua si a dovedit ca este un antrenor capabil", a spus Ienei.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite