Echipa Jiul Petrosani a fost penalizata cu doua puncte

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Comisia de Disciplina a FRF a decis, miercuri, penalizarea cu doua puncte a echipei Jiul Petrosani si amenda in valoare de 1.000 de euro deoarece oficialii clubului au patruns in cabina arbitrilor,

Comisia de Disciplina a FRF a decis, miercuri, penalizarea cu doua puncte a echipei Jiul Petrosani si amenda in valoare de 1.000 de euro deoarece oficialii clubului au patruns in cabina arbitrilor, "adresandu-se acestora intr-o maniera contrara regulamentului", se precizeaza intr-un comunicat FRF. Patronul gruparii Jiul Petrosani, Alin Simota, si consilierul acestuia, George Boruga, au primit avertisment si o amenda de 1.000 de euro deoarece au patruns in vestiarul arbitrilor in pauza meciului Jiul Petrosani - Armatura Zalau, scor 3-3, partida disputata sambata, in cadrul etapei a XXI-a a Diviziei B, seria a III-a. Membrii Comisiei de Disciplina au luat in discutie si cazul jucatorului formatiei Pandurii Tg. Jiu, Florin Popete, care a agresat un jurnalist inaintea unui antrenament. Comisia de Disciplina a dispus sanctionarea lui Popete cu suspendare timp de sase etape si o amenda in valoare de 1.000 euro. Partida Industria Sarmei Campia Turzii - Unirea Dej, disputata sambata, 9 aprilie 2005, a fost omologata cu scorul de 3-0 in favoarea echipei oaspete, deoarece formatia din Campia Turzii l-a folosit pe jucatorul Dumitru Musca, aflat in stare de suspendare pentru cumul de cartonase. Gruparea din Campia Turzii a primit si o amenda in valoare de 35 de euro. Initial, partida se incheiase cu victoria echipei Industria Sarmei Campia Turzii cu scorul de 1-0.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite