Dinamovistii nu vor sa joace in Ghencea si prefera Polonia sau Ungaria
0Fundasul Cosmin Barcauan a declarat, ieri, ca, in cazul in care echipa Dinamo se va califica in grupele Ligii Campionilor, prefera sa joace meciurile de pe teren propriu in Ungaria sau Polonia, si nu
Fundasul Cosmin Barcauan a declarat, ieri, ca, in cazul in care echipa Dinamo se va califica in grupele Ligii Campionilor, prefera sa joace meciurile de pe teren propriu in Ungaria sau Polonia, si nu pe Stadionul Ghencea. Presedintele Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, a declarat, in urma cu citeva zile, ca singura arena din Romania care poate gazdui meciuri din grupele Ligii Campionilor este Stadionul Steaua. "in nici un caz nu vom juca pe Ghencea. Sub nici o forma. Mai bine in strainatate: in Ungaria, Polonia, oriunde. Ar fi culmea sa jucam in Ghencea. As vrea sa ne intalnim in preliminarii cu Spartak Moscova, ca sa ne luam revansa", a spus Barcauan. Fundasul dinamovist a precizat ca ar accepta o oferta avantajoasa din strainatate. "in urma cu trei luni, am spus ca voi pleca de la Dinamo in cazul in care voi castiga campionatul. Visul mi l-am indeplinit. Daca voi avea vreo oferta si va fi buna pentru mine si pentru club, atunci voi face acest pas", a declarat Barcauan. Antrenorul echipei Dinamo, Ioan Andone, a infirmat zvonurile conform carora echipa sa ar disputa eventualele meciuri din Liga Campionilor pe Stadionul Ghencea. "Nu o sa jucam pe Ghencea. Aceasta este o speculatie. Stadionul nostru cred ca intruneste standardele europene, iar daca nu, pana la ora de disputare a meciurilor din Liga Campionilor, le va intruni. Nu am nici o problema cu Stadionul Ghencea, eu am jucat de mai multe ori acolo cu echipa nationala", a spus Andone.























































