Dan Petrescu: "Imi pare bine ca stelistii nu au fost suspendati"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Antrenorul echipei Rapid, Dan Petrescu, a declarat, ieri, ca se bucura pentru faptul ca jucatorii formatiei Steaua, Nicolae Dica, Dorinel Munteanu, Mirel Radoi si Florentin Dumitru, nu au fost

Antrenorul echipei Rapid, Dan Petrescu, a declarat, ieri, ca se bucura pentru faptul ca jucatorii formatiei Steaua, Nicolae Dica, Dorinel Munteanu, Mirel Radoi si Florentin Dumitru, nu au fost suspendati de Comisia de Disciplina a LPF. "Nu vreau sa existe vreun jucator suspendat. Inainte de a fi antrenor, am fost in conducerea AFR si nu as vrea ca jucatorii sa fie suspendati, pentru ca nu cred ca au gresit. Imi pare bine ca nu au fost suspendati si ca o sa jucam cu Steaua cu efectivul complet, insa acel meci nu va decide campioana. Vreau ca toate echipele cu care joc sa aiba efectiv complet si nu-mi plac nici eliminarile in timpul meciurilor", a spus Petrescu. Tehnicianul giulestean este de acord cu schimbarea sistemului competitional de la 16 la 18 echipe: "Varianta cu 18 echipe ar fi buna doar daca ar retrograda patru echipe si daca s-ar juca mai mult vara. In vara, terenurile sunt bune si ar trebui sa profitam de acest lucru. Cred ca ar fi o solutie buna sa existe 18 echipe, dar neaparat sa retrogradeze patru direct", a spus Petrescu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite