Ce meci pe Stamford Bridge! Derby electrizant între Chelsea şi Arsenal

0
Marcus Alonso a marcat golul victoriei pentru Chelsea

În etapa a doua din Premier League, Chelsea şi Arsenal au oferit un spectacol pe cinste, cu cinci reuşite. Câştig de gauză au avut gazdele.

Chelsea şi Arsenal au oferit un supermeci în etapa a doua din Premier League. Gazdele s-au dus rapid la 2-0, prin reuşitele lui Pedro (9) şi Morata (20), în vreme ce tunarii s-au întrecut în ratări.

Însă Arsenal a avut puterea de a egala şi a făcut-o chiar până în pauză, cu golurile lui Mkhitaryian (37) şi Iwobi (41).

În partea a doua s-a mai înscris doar o dată, Marcos Alonso stabilind câştigătoarea partidei în minutul 81: 3-2 pentru Chelsea.

După două etape, echipa lui Maurizio Sarri are maxim de puncte, 6, în vreme ce Arsenal e la coada clasamentului, cu zero puncte.