Bănel, ce aniversare tristă! A ratat un penalti si şi-a scos echipa din Cupa Franţei!

0
Bănel Nicoliţă

Bănel Nicoliţă n-a putut să-şi serbeze cum se cuvine aniversarea, pentru că a ratat o lovitură de la unsprezece metri în Cupa Franţei iar echipa sa, St.Etienne, n-a mers mai departe în fazele superioare ale competiţiei.

Bănel Nicoliţă a fost titular pentru St. Etienne în meciul din Cupa Franţei, cu Bordeaux şi a avut ocazia să-şi facă un cadou superb la împlinirea celor 27 de ani.

N-a fost însă tocmai cea mai bună zi a fostului stelist, care şi-a "îngropat" echipa, la penaltiuri.

Cei de la Bordeaux aud eschis scorul în prima repriză, iar coechipierii lui Nicoliţă au reuşit egalarea de abia în prelungirile partidei.

S-a ajuns la loviturile de departajare, unde Bănel a ratat iar Bordeaux s-a calificat în fazele superioare ale Cupei Franţei, scor 4-2.