Argeşul umblă după Ioan Andone şi Mihai Stoichiţă
0Înfrângerea piteştenilor la Bistriţa, scor 1-3, i-a fost fatală antrenorului Giuseppe Giannini, care urmează să fie demis de către patronul Cornel Penescu. Italianul Giannini a apucat să
Înfrângerea piteştenilor la Bistriţa, scor 1-3, i-a fost fatală antrenorului Giuseppe Giannini, care urmează să fie demis de către patronul Cornel Penescu.
Italianul Giannini a apucat să conducă FC Argeş în zece partide în Liga I, reuşind să obţină o singură victorie, cu Jiul în prima etapă, în rest, înfrângeri pe linie. Mai mult, argeşenii au înscris şase goluri şi au primit 17. Ultimul insucces, scor 1-3, la Bistriţa, pare să-i fi fost fatal tehnicianului, care urmează să fie demis cât mai curând. "Pentru prima oară am luat în calcul şi demiterea lui Giannini. Mă gândesc la acest lucru, dar momentan nu am antrenor. Am vorbit cu Andone şi Stoichiţă şi aştept un semn de la ei. Până atunci, continuăm cu italianul. Acum, el se află în Italia şi o să mai vorbesc cu el când se întoarce", a spus, pentru Adevărul, finanţatorul Cornel Penescu.
Gloria Bistriţa FC Argeş 3-1 (1-0)
Au marcat: S.Costea ('25), S.Negrean ('68, 90+2)/M. Bilaşco ('79)
Gloria: Albuţ - D.Matei, Mureşan, Abrudan, Sepsi - A.Păcurar (Aştilean 59), Sg.Costea (Curtuiuş 90), Ad.Nalaţi (Pereş 80), Pădureţu - Zaharia, Negrean. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.
FC Argeş: Vintilă - A.Chiriţă, Chiţa, Giannopoulos (Barras 48), Daouda (Bilaşco 46), Bazzi Cruceru, Prepeliţă (Cr.Tănase 67), Năstăsie - C.Tănasă, Adr.Iordache.
Antrenor: Giuseppe Giannini.
Arbitri: Andrei Ioniţă - Ioan Onicaş, Costin Florescu; Stadion: Municipal, Spectatori: 500
























































