Antrenorul Petre Grigoraş va fi amendat de club
0Oficialii clubului Oţelul Galaţi au precizat că îşi vor amenda propriul antrenor, în urma atitudinii avute de acesta în partida pe care gălăţenii au pierdut-o la Bucureşti, pe terenul lui
Oficialii clubului Oţelul Galaţi au precizat că îşi vor amenda propriul antrenor, în urma atitudinii avute de acesta în partida pe care gălăţenii au pierdut-o la Bucureşti, pe terenul lui Dinamo, cu scorul de 3-0. "Petre Grigoraş va fi amendat pentru că a luat acel cartonaş roşu şi pentru că a arătat semne obscene publicului din ştefan cel Mare. A comis-o şi va plăti", a declarat directorului general al formaţiei de la Dunăre, Cătălin Tofan. De asemenea, Tofan a precizat că-l va da în judecată pe arbitrul întâlnirii, Sebastian Colţescu, pentru că ar fi declarat că gălăţenii au mimat jocul. (S.I.)























































