PSD cere un calendar al retragerii

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Vicepreşedintele PSD Mihai Tănăsescu a declarat, ieri, că problema retragerii trupelor militare româneşti din Irak ar trebui să facă obiectul unei discuţii între partidele politice, care să

Vicepreşedintele PSD Mihai Tănăsescu a declarat, ieri, că problema retragerii trupelor militare româneşti din Irak ar trebui să facă obiectul unei discuţii între partidele politice, care să aibă în vedere stabilirea unui calendar în acest sens. Tănăsescu a spus că este necesară o discuţie publică pe acest subiect, preocupant nu doar pentru clasa politică, dar şi pentru populaţie. Vicepreşedintele PSD a mai apreciat că un eventual calendar al retragerii trupelor militare din Irak ar trebui coroborat şi cu procesele similare care au loc în ţările Alianţei Nord-Atlantice implicate în acest teatru de operaţiuni. "Cred că România poate avea în vedere, pe un calendar bine definit, în coroborare cu Statele Unite ale Americii şi ceilalţi parteneri în Irak şi cu ţările NATO, un plan de retragere într-o perioadă viitoare", a mai spus Tănăsescu. (Mediafax)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite