Basescu, atacat de un grup de pedisti anonimi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Mai nou, Traian Basescu are de luptat, pe langa Adrian Nastase si PSD, cu un adversar invizibil, necunoscut. Redactiile mai multor cotidiane centrale au primit ieri, prin fax, o scrisoare deschisa

Mai nou, Traian Basescu are de luptat, pe langa Adrian Nastase si PSD, cu un adversar invizibil, necunoscut. Redactiile mai multor cotidiane centrale au primit ieri, prin fax, o scrisoare deschisa adresata sefului PD, intitulata "Nu suntem moneda de schimb intre partide!" si semnat "un grup de membri PD". Anonimii, care se declara in dezacord cu tendintele politice ale lui Basescu, protesteaza atat fata de invitatia formulata de Nastase - ca pedistii frustrati sa adere la PSD -, cat mai ales fata de calificativul "rebuturi politice" pe care l-a dat liderul democrat eventualilor fugari si de tratamentul pe care acesta il aplica celor care nu sunt de acord cu el. Vicepresedintele PD, Liviu Negoita, nu s-a speriat de scrisoarea suspecta si a emis o ipoteza asupra naturii ei: "Acest material nesemnat este o diversiune a PSD, iar modalitatea aleasa de a pune in practica amenintarile lui Nastase este jalnica". Desi numele lor apare in textul anonimei, ca exemple de oameni ce trebuie readusi in prim-planul vietii de partid, "baronii" Alexandru Sassu si Bogdan Niculescu-Duvaz au tagaduit orice legatura cu afacerea in cauza. "Nu am nici o legatura cu asa ceva si habar nu am cine se afla in spatele scrisorii", a spus Sassu. "Eu cand am avut ceva de spus, am spus in interiorul partidului", a negat si Duvaz. Cei doi nu au exclus insa posibilitatea ca "pedistii anonimi" sa fie doar niste diversionisti.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite