Barbu: În viitor, PD ar putea să-şi asume de unul singur guvernarea
0Ministrul muncii, Gheorghe Barbu, a declarat, sâmbătă, la Bistriţa, că "PD se află într-un context favorabil datorită preşedintelui Traian Băsescu, fiind în situaţia, dacă va fi nevoie,
Ministrul muncii, Gheorghe Barbu, a declarat, sâmbătă, la Bistriţa, că "PD se află într-un context favorabil datorită preşedintelui Traian Băsescu, fiind în situaţia, dacă va fi nevoie, să-şi poată asuma guvernarea de unul singur în viitor". Ministrul muncii a mai declarat, în privinţa fuziunii cu PNL, că, în opinia sa, liberalii trebuie să dea dovadă de "mai multă flexibilitate dacă vor ca fuziunea să aibă loc". Liberalii s-au arătat îngrijoraţi de declaraţiile lui Barbu, considerând că acestea "pun într-o lumină nouă relaţiile democraţilor cu PSD şi PRM". Senatorul PNL Norica Nicolai a anunţat, ieri, că va cere clarificări în CNC-ul Alianţei despre posibila colaborare dintre PD şi opoziţia "care blochează sistematic reforma".























































