Real Madrid şi Manchester City, distracţie în returul optimilor Ligii Campionilor

0
real

Marţi seara, Real Madrid şi Manchester City s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce s-au impus fără emoţii în partidele din manşa a doua a optimilor de finală.

După ce câştigase şi primul meci, echipa antrenată de Zinedine Zidane s-a impus şi în returul de la Madrid. Pentru gazde au înscris  Benzema '34, Ramos '60 (penalty - foto) şi Asensio '84, în timp ce Muriel '83 a punctat pentru oaspeţi.

Manchester City a învins pe Borussia Monchengladbach cu acelaşi rezultat cu care se impusese în prima manşă, scor 2-0 (2-0), prin golurile reuşite de De Bruyne '12 şi Gundogan '18. Ambele manşe au avut loc la Budapesta, din cauza pandemiei de coronavirus.

Miercuri, vor fi cunoscute ultime echipe calificate după partidele Chelsea  - Atletico (în tur 1-0) şi Bayern Munchen - Lazio (în tur 4-1).

Porto, Dortmund, PSG şi Liverpool s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei săptămâna trecută.

Vineri, 19 martie, va avea loc tragerea la sorţi care va stabili împerecherea echipelor, în sferturi şi apoi în semifinale.