Miracolul nu s-a produs: Craiova este eliminată de Leipzig din Liga Europa şi rămâne cu regretul unei ratări uriaşe în startul partidei

Scăpat singur cu portarul, Baicu nu l-a putut învinge pe acesta FOTO Mediafax

CS Universitatea Craiova a scos un rezultat de egalitate în meciul cu RB Leipzig de pe teren propriu, scor 1-1, în condiţiile în care cedase în Germania cu 3-1.

Ştiri pe aceeaşi temă

Craiova a fost eliminată de Leipzig în turul trei preliminar al Ligii Europa. După 3-1 în tur pentru echipa germană, meciul din Bănie s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Bruma de speranţă a oltenilor s-a risipit în minutul 8, când Baicu a scăpat singur cu portarul, dar şutul acestuia a fost blocat de goalkeeper.

Apoi, germanii au marcat prin Sabitzer, în minutul 39, după o bâlbă în apărarea oltenilor şi zarurile erau aruncate. Craiova a egalat în minutul 85 prin Baicu.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Briceag - Martici (Tiago '73), Mateiu, Fedele (Markovici '80), Bancu - Mitriţă (Burlacu '51), Cicâldău, Raoul Baicu. Antrenor: Devis Mangia

RB Leipzig: Mvogo - Mukiele, Konate, Orban, Saracchi - Sabitzer (Bruma '64), Demme (Ilsanker '71), Kampl, Forsberg - Cunha (Augustin '46), Y. Poulsen. Antrenor: Ralf Ragnick

Cartonaşe galbene: Mitriţă '24, Baicu '31, Bancu '70 / Sabitzer '19, Demme '24, Saracchi '74, Kampl '84

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Cehia, formată din Miroslav Zelinka, central, Ondrej Pelikan şi Jan Patak, asistenţi şi Emanuel Marek, rezervă.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: