Punct preţios obţinut de Gloria Buzău la Galaţi

Arhivă

Sâmbătă, s-a disputat etapa a cincea a Ligii a doua la fotbal, faza play-off şi play-out. Gloria Buzău a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată în deplasare în compania formaţiei Dunărea Galaţi, după ce timp de o repriză şi jumătate a evoluat în doar zece jucători.

Ştiri pe aceeaşi temă

În minutul 28 al partidei, vârful buzoienilor Cristian Pantelie a fost eliminat de pe teren după ce a primit al doilea cartonaş galben, pentru faulturi repetate. În urma acestei remize, Gloria Buzău rămâne pe prima poziţie în play-out, cu 25 de puncte, cu un punct mai mult decât Unirea Tărlungeni, formaţie care însă mai are un meci de disputat. La solicitarea formaţiei gazdă, partida Unirea Tărlungeni - Rapid CFR Suceava este programată în data de 13 mai, la ora 11.

În celălalt meci al etapei a cincea din play-out, CF Brăila a învins formaţia Farul Constanţa cu scorul de 3-1.

Următoarea etapă a Ligii a doua, seria est, este programată sâmbătă, 17 mai, când Gloria Buzău va evolua pe terenul formaţiei Farul Constanţa.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: