Un şofer a ieşit cu maşina în decor, oprindu-se într-un gard din sârmă ghimpată. Nu avea permis şi era beat

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bărbat de 48 de ani este cercetat pentru conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului şi pentru conducere fără permis după ce a pierdut autovehiculului pe care îl conducea şi s-a oprit într-un gard din sârmă ghimpată.

Pe 2 septembrie, un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs pe D.J. 251B, în localitatea Ciureşti, în acesta fiind implicat un autoturism condus de un bărbat, de 48 de ani, din comuna Bălăşeşti.

”Şoferul a pierdut controlul autoturismului într-o curbă la dreapta, ieşind în afara părţii carosabile şi oprindu-se într-un gard din sârmă ghimpată şi vegetaţie. Poliţiştii au constatat că bărbatul de la volan se afla sub influenţa alcoolului, aparatul etilotest înregistrând valoarea de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat”, a declarat comisarul şef Gabriela Costin, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Galaţi.

În urma verificărilor, s-a stabilit că acesta nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, fiind cercetat acum atât pentru conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului, cât şi pentru conducere fără permis.

Mai multe pentru tine:
Cine sunt, de fapt, Dragoș și Gheorghe Vîlcu, despre care se spune că finanțează din umbră Recorder și Hotnews
Adio, nuntă regală! Prințul s-a despărțit de iubita pe care tocmai i-o prezentase Prințului Albert de Monaco
Cel mai emoționant moment din semifinalele Vocea României 2025. Tânăra care i-a făcut să plângă pe Horia Brenciu și Theo Rose: „Ești un test pentru noi”
eMAG MultiDeals 2025: Ghid complet pentru extra reduceri de până la 20% și cele mai populare 11 produse de cumpărat
Ce nu știai despre Raluca Moroșanu, judecătoarea care a înfruntat-o pe șefa Curții de Apel București, Liana Nicoleta Arsenie
Crăciun 2025: Cele mai bune jucării educative pentru copii – Cadouri care dezvoltă imaginația, inteligența și curiozitatea lor. Investește în viitor
Cadouri de Crăciun pentru bărbați care aduc zâmbete: cele mai haioase pijamale și pulovere, sub 100 de lei, care fac sărbătorile memorabile
Cadouri de Crăciun 2025 pentru ea – White Luxury Gifts: eleganță, stil, statement și surprize premium sub 100 €
ElectroWeekend eMAG: Top 15 produse cele mai populare și testate de clienți, cu cele mai mari reduceri. Pune-ți electro oferta sub brad!
Top 10 brazi artificiali de Crăciun 2025 cu cele mai bune recenzii și extrareducere de până la 40% pe eMAG. Alege bradul perfect și profită de discounturi
A plecat din Kenya în căutarea unui trai mai bun în România, însă salariul l-a dezamăgit. Iată în ce țară vrea acum să se mute acum