Şapte dosare penale pentru vânzare de artificii şi petarde

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Comercializarea şi utilizarea ilegală a petardelor se pot lăsa cu închisoare până la trei ani (foto: arhivă)

Şapte braşoveni s-au ales cu dosar penal după ce au fost prinşi vânzând artificii şi petarde în zona complexului Brintex.

În urma unei razii făcute de poliţişti luni dimineaţa, patru femei au fost prinse încercând să vândă 13.000 de obiecte pirotehnice. Alte trei persoane au fost suprinse în aceeaşi zonă vineri după-amiază, în timp vindeau 3.000 de petarde şi artificii. Toţi cei şapte s-au ales cu dosar penal, iar marfa le-a fost confiscată.

Mai multe pentru tine:
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Performanță uluitoare: un român e în finala Campionatului European U18, la tenis de câmp
Actrițele nu-și puteau ține mâinile acasă când jucau cu Robert Redford: „Săruta cel mai bine la Hollywood!”
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Provocările rusești la adresa NATO, analizate de un cunoscut profesor: „În 2015, Turcia a doborât un avion rusesc, iar Rusia nu a atacat”
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor