Mariah Carey şi Boyz II Men, cea mai bună colaborare muzicală din toate timpurile

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Mariah Carey şi Boyz II Men s-au situat pe prima poziţie într-un top al celor mai bune colaborări muzicale din toate timpurile, realizat de revista „Rolling Stone". Ei au interpretat împreună melodia „One Sweet Day", un hit al anilor '90.

Clasamentul a fost alcătuit pe baza voturilor cititorilor publicaţiei americane şi cuprinde 10 colaborări. Podiumul este completat de Queen şi David Bowie, cu piesa „Under Presure" (locul 2), şi de Aerosmith cu Run D.M.C, cu hitul „Walk This Way" (locul 3).
U2 şi Green Day, cu „The Saints Are Coming", o piesă înregistrată pentru ajutorarea victimelor uraganului Katrina, ocupă locul patru, iar Tom Petty şi Stevie Nicks, a căror colaborare s-a concretizat cu piesa „Stop Draggin' My Heart Around", s-au clasat pe locul 5.
În top au mai fost incluşi The Beatles şi Eric Clapton, cu melodia „While My Guitar Gently Weeps" (locul 6), şi Good Charlotte şi Avenged Sevenfold, cu piesa „The River". David Bowie şi Mick Jagger, despre care s-a zvonit că ar fi avut mai mult decât o legătură profesională, au ocupat locul 8, cu hitul „Dancing In The Street". Topul este completat de două hituri: unul din anii '80, „Say, Say, Say", interpretat de Michael Jackson şi Paul McCartney, şi o piesă-etalon a anilor '90, „Smooth", rezultatul colaborării din Santana şi Rob Thomas (locul 10).

Mai multe pentru tine:
eMAG MultiDeals 2025: Ghid complet pentru extra reduceri de până la 20% și cele mai populare 11 produse de cumpărat
Top 10 brazi artificiali de Crăciun 2025 cu cele mai bune recenzii și extrareducere de până la 40% pe eMAG. Alege bradul perfect și profită de discounturi
Crăciun 2025: Cele mai bune jucării educative pentru copii – Cadouri care dezvoltă imaginația, inteligența și curiozitatea lor. Investește în viitor
Trei zodii își schimbă radical viața începând cu 1 ianuarie 2026. Vor avea parte de iubire și noroc din abundență
Adio, nuntă regală! Prințul s-a despărțit de iubita pe care tocmai i-o prezentase Prințului Albert de Monaco
Cadouri de Crăciun 2025 pentru ea – White Luxury Gifts: eleganță, stil, statement și surprize premium sub 100 €
Cadouri de Crăciun pentru bărbați care aduc zâmbete: cele mai haioase pijamale și pulovere, sub 100 de lei, care fac sărbătorile memorabile
Ce nu știai despre Raluca Moroșanu, judecătoarea care a înfruntat-o pe șefa Curții de Apel București, Liana Nicoleta Arsenie
Cine sunt, de fapt, Dragoș și Gheorghe Vîlcu, despre care se spune că finanțează din umbră Recorder și Hotnews
ElectroWeekend eMAG: Top 15 produse cele mai populare și testate de clienți, cu cele mai mari reduceri. Pune-ți electro oferta sub brad!
Povestea fabuloasă a fabricii de pantofi construită de un om care abia știa să scrie. Le-a încălțat pe Sophia Loren și Elena Ceaușescu, iar mai târziu pe vedetele autohtone