„Chefi la cuţite“ continuă să fie lider în audienţe: la ce distanţă a fost Antena 1 de Pro TV

0
Publicat:
Ultima actualizare:

„Chefi la cuţite“ a reuşit încă o dată să se claseze pe primele locuri în audienţe, după ce a forţat mutarea „MasterChef“ la altă oră.

„Chefi la cuţite“ a fost din nou lider de audienţă, punând Antena 1 în topul audienţelor TV. 

Potrivit Paginademedia.ro, la nivel naţional, emisiunea culinară de la Antena 1 a fost urmărită de 1,6 milioane de telespectatori, intersectându-se cu filmul „Savage Dig“, pe care Pro TV l-a programat în locul „MasterChef“. Kanal D şi Pro TV au avut cifre la egalitate, fiecare cu câte 1,4 milioane de telespectatori. Săptămâna trecută, Pro TV a obţinut cu „MasterChef“ sub un milion de privitori la nivel naţional, arată aceeaşi sursă citată.

La nivel urban, „Chefi la cuţite“ a înregistrat un milion de telespectatori, mult peste media postului în prime-time. Kanal D, pe locul doi, a avut 697.000 de telespectatori, iar Pro TV - 622.000 de telespectatori, faţă de 450.000, săptămâna trecută, informează aceeaşi sursă citată.

Pe segmentul publicului comercial, cu vârste între 18 şi 49 de ani, Antena 1 a înregistrat o cotă de piaţă record, de 32,5%, ceea ce înseamnă că o treime din persoanele care aveau televizorul deschis se uitau la postul trustului Intact. Adică, Antena 1 a avut 596.000 de telespectatori, Pro TV, pe locul doi, 350.000 de telespectatori şi Kanal D - 198.000 de telespectatori. 

Mai multe pentru tine:
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
Trei zodii termină această săptămâna în forță. Norocul le surâde din plin, bunăstare și bogății pe bandă rulantă pentru acești native
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
„Boala mâinilor murdare” în România: o afecțiune în creștere, adesea asimptomatică la copiii sub 6 ani
Saveta Bogdan și-a stricat silueta în vacanța de peste Ocean. De ce s-a îngrășat și ce salarii au americanii: „Gata, trec la dietă”
Pelerinajul Sfânta Parascheva 2025 începe azi: reguli, coadă, traseu, așteptare în timp real și Telefonul Pelerinului până pe 15 octombrie
Regele Charles, mișcare istorică neașteptată, prima dată în 1428 de ani! Suveranul a numit o femeie în acest post cheie pentru Marea Britanie
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Octavian Ursulescu rupe tăcerea. Ce relație era, de fapt, între Alexandru Arșinel și Stela Popescu? Mulți îi credeau soț și soție: „Un cuplu sudat numai pe scenă”