ASA Târgu Mureş câştigă deplasarea cu Universitatea Cluj şi urcă pe locul trei

0
ASA Târgu Mureş FOTO Dan Tautan/Mediafax

ASA Târgu Mureş a câştigat meciul cu Universitatea Cluj, disputat în deplasare şi încheiat cu 3-0 pentru oaspeţi.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică încă din prima repriză, Danzell Gravenberch fiind penalizat direct cu un cartonaş roşu (20'). Două minute mai târziu, N'Doye a transformat penaltiul proaspăt obţinut, iar oaspeţii au intrat la pauză cu avantaj. În a doua partea a meciului, Claudiu Bumba a majorat scorul (77'), iar Ioan Hora a închis tabela, după un alt penalti (90+4').

Universitatea Cluj ocupă locul 11, având un bilanţ de patru victorii, şase remize şi opt înfrângeri. De cealaltă parte, ASA Târgu Mureş se află pe a treia poziţie, cu nouă meciuri câştigate, şase egaluri şi trei partide pierdute.

Echipele de start

Universitatea Cluj: Panagopoulos - Jovanovici, Skvorc, Gravenberch, Bambara - Zijler, Costin, Van der Broek, Ceppelini - Lemnaru, Mengol.

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu - Feussi, Constantin, Bejan, Sepsi - N'Doye, Mureşan - Goga, Voiculeţ, Hora - Manolov.