Suspecţi în uniformă: trei poliţişti constănţeni cercetaţi într-un dosar de furt
0Trei poliţişti ai Secţiei Regionale Transporturi Constanţa sunt cercetaţi de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa sub suspiciunea că au fost implicaţi într-un furt de îngrăşăminte chimice. Poliţiştii au primit interdicţia de a părăsi localitatea.
Cazul în care sunt anchetaţi poliţiştii Secţiei Regionale Transporturi s-a petrecut în noptea de 27 spre 28 aprilie, la ieşire din Constanţa. Poliţiştii sunt Iulian Mirel Constantin, Anton Marian Vasilic şi Claudiu Marian Crivăţ. Cei trei au fost găsiţi în zona în care 11 indivizi încărcau îngrăşământ chimic de furat dintr-un tren, pe care urmau să o ducă acasă la unul dintre ei, în Valu lui Traian. „Poliţiştii sunt cercetaţi pentru furt calificat“, a afirmat prim procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa, Valentin Ştefan.























































