Doua surori din Harghita - acuzate de spargerea unei farmacii
0Doua surori din statiunea harghiteana Borsec, care au abandonat scoala, sunt cercetate de politisti, fiind acuzate ca au spart o farmacie din localitate chiar de Ziua Copilului si ar fi furat 200.000
Doua surori din statiunea harghiteana Borsec, care au abandonat scoala, sunt cercetate de politisti, fiind acuzate ca au spart o farmacie din localitate chiar de Ziua Copilului si ar fi furat 200.000 de lei si produse cosmetice in valoare de patru milioane de lei. O echipa de siguranta publica din cadrul Politiei Borsec a observat ca usa farmaciei este fortata si, in prezenta farmacistei diriginte, a declansat cercetarile pentru descoperirea faptasilor. Cele doua adolescente, B.A.M. (15 ani) si B.M. (14 ani), au fost identificate in aproximativ trei ore si sunt cercetate in stare de libertate pentru furt calificat in dauna avutului privat. Potrivit Codului Penal, infractiunea se pedepseste cu inchisoare de la trei la 15 ani.























































