Regele romilor vrea sa preia FC Arges

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ilie Badea Stanescu, rege international al romilor, si-a manifestat intentia de a prelua clubul FC Arges, de care mai sunt interesati finantatorul Stelei, Gigi Becali, si vicepresedintele lui Dinamo,

Ilie Badea Stanescu, rege international al romilor, si-a manifestat intentia de a prelua clubul FC Arges, de care mai sunt interesati finantatorul Stelei, Gigi Becali, si vicepresedintele lui Dinamo, Gigi Netoiu. Stanescu, zis Tortica, spune ca este dispus sa investeasca doua milioane de euro pe sezon in echipa pitesteana. "Este pacat ca echipa sa intre pe mainile unor investitori din Bucuresti, care sa o cumpere pe nimic, pentru ca apoi Pitestiul sa devina pepiniera cluburilor din Capitala. Eu am jucat fotbal cu Dobrin, in strand, cu minge din carpe. Sunt gata sa investesc doua milioane de euro pe sezon", a spus Ilie Stanescu.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite