Boc voia ca Barroso să-i scrie şi preşedintelui
0Preşedintele PD, Emil Boc, a părut, ieri, că-i reproşează preşedintelui Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso, că nu i-a scris şi preşedintelui Traian Băsescu atunci când a cerut ca
Preşedintele PD, Emil Boc, a părut, ieri, că-i reproşează preşedintelui Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso, că nu i-a scris şi preşedintelui Traian Băsescu atunci când a cerut ca România să nominalizeze un candidat pentru postul de comisar european. "Ar fi fost un semnal dacă scrisoarea lui Barroso ar fi fost adresată şi preşedintelui", a spus Boc. Preşedintele Comisiei Europene i-a scris doar lui Tăriceanu, cerându-i să propună un comisar. Ieri, Boc a insistat, spunând că Orban a fost numit printr-o "decizie comună" a premierului şi preşedintelui. (M.V.M.)























































