Barcelona a câştigat Liga Campionilor la handbal masculin: antrenorul acesteia, Xavi Pascual, vine la Dinamo Bucureşti

Xavi Pascual Foto EPA EFE

Echipa de handbal masculin a câştigat, duminică seară, Liga Campionilor, după ce a învins în finala competiţiei formaţia Aalborg Handball, scor 36-23 (16-11), la Turneul F4 de la Koln. Antrenorul FC Barcelona, Xavi Pascual, trece la Dinamo Bucureşti din viitorul sezon.

Ştiri pe aceeaşi temă

Medalia de bronz a Ligii Campionilor a revenit echipei PSG Handball, care a dispus, tot duminică, în finala mică, de Nantes HBC, cu 31-28.

În semifinalele Turneului F4, Aalborg a învins PSG cu scorul de 35-33 (13-15), iar  FC Barcelona a dispus de Nantes HBC, scor 31-26 (15-13).

Antrenorul noi câştigătoare a Ligii Campionilor, Xavi Pascual, va antrena din stagiunea viitoare pe Dinamo Bucureşti, campioana României.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: