
Lucrările publice din Sectorul 3 continuă să îi surprindă pe cetăţeni. Terenul de sport al unei şcoli din Sectorul Verde a fost reamenajat, iar gardul a fost „uitat” în afara gardului, care îl delimitează de trotuar.
O fotografie care circulă luni pe Facebook a stârnit reacţia internauţilor. Terenul de sport al unei şcoli este împrejmuit de un gard înalt prin care trece o parte din stâlpul unui coş de baschet.
Fotografia a fost realizată în sectorul 3, la Şcoala 82. Stâlpul prezintă un potenţial pericol pentru pietoni, mai ales pentru persoanele nevăzătoare, pentru copii sau pentru biciclişti.

FOTO: Simona Theodoropol
Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: