VIDEO Scandal în sediul poliţiei: un bărbat turmentat s-a luat la bătaie cu poliţiştii

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bărbat de 33 de ani din Nimigea, judeţul Bistriţa-Năsăud, a devenit violent în sediul Poliţiei Municipiului Dej. Bărbatul se afla la poliţie, vineri seara, după ce l-a bătut pe tatăl concubinei sale pe strada Bistriţei din Dej.

Bărbatul, împreuna cu concubina sa din Urişor, au pornit inspre judetul Bistrita-Nasaud, pentru a merge la casa barbatului. S-au oprit la un bar de pe strada Bistriţei, unde s-au pus pe băute. După ceva timp, iubita acestuia a refuzat sa îl mai însoteasca la Bistrita, astfel incat l-a sunat pe tatal său, un bărbat de 65 de ani, pentru a merge sa o ducă acasă, relatează dejeanul.ro. 

Barbatul de 33 de ani a refuzat sa o lase sa plece, iar tatal fetei a sarit sa o apere. Atunci, concubinul fetei i-a aplicat câteva lovituri in zona feţei batranului. Acesta a apucat sa sune la 112, iar in scurt timp, un echipaj de politie aflat in apropiere s-a deplasat la fata locului. 

Scandal la Poliţie

„L-au condus pe agresor la sediul Politiei Dej pentru a lamuri ce s-a intamplat, dar barbatul a devenit violent. Dupa ce i-a amenintat pe politisti cu moartea, a devenit agitat, ranindu-se de mobilierul din biroul unde era audiat. Pentru el a fost solicitat un echipaj SMURD, care l-a transportat la Spital. Nici acolo barbatul nu s-a linistit, iesind din Camera Primiri Urgenta in holul spitalului pentru a-l cauta pe politistul care l-a incatusat la sectie”, mai scrie dejeanul.ro Agentii prezenti la spital l-au imobilizat si i-au pus din nou catusele, dupa care a fost redat pe mana medicilor. In timpul operatiunii de imobilizare si incatusare, barbatul violent i-a spart telefonul mobil unuia dintre agenti. Politistii continua cercetarile pentru stabilirea tuturor circumstantelor in care s-a produs evenimentul si incadrarea juridica a faptelor, iar barbatul, care este recidivist, a fost internat la sectia de Psihiatrie.

Citeşte şi 

Comisarul-şef care şi-a umilit colegul pentru că a avut curajul să-l oprească în trafic va fi repus în funcţie

De ce a demisionat poliţistul clujean care a avut curajul să-l oprească în trafic pe şeful său

 

VIDEO Noi elemente în cazul poliţistului de la Rutieră anchetat pentru că l-a oprit în trafic pe un şef al Poliţiei Cluj. A apărut înregistrarea care surprinde incidentul

 

VIDEO Şeful Poliţiei Române: „11 ofiţeri din conducerea poliţiei clujene sunt cercetaţi disciplinar. Printre ei se află fostul şef IPJ Cluj, Ioan Păcurar“

Mai multe pentru tine:
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
Temperatura la care trebuie setat termostatul pentru a preveni umezeala, mucegaiul și facturile mari. Recomandările experților
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Prințesa Rajwa a dus moda din Iordania la Palatul Elysée din Paris! Întâlnire istorică cu Brigitte și Emmanuel Macron
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Oana Roman nu îl mai menajează pe Botezatu! „Se îmbracă de zici că vrea să impresioneze un extraterestru cocalar”
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
De ce Eugen Cristea și Anca Pandrea simt în casă energia persoanelor moarte: „Nu oricine poate”. Și Mihai Onilă are o legătură paranormală cu fiica-înger: „O aud mental”
Neliniște la palat! Ce crede familia regală britanică despre apariția lui Meghan Markle la Săptămâna Modei de la Paris
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!