Viral pe internet. Cum arată porumbeii curcubeu care i-au fermecat pe oameni

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pentru mulţi oameni, porumbeii sunt ceva extrem de obişnuit, iar pentru marile oraşe, cum ar fi New York, aceste stoluri de păsări devin ceva normal.  Recent, internauţii au descoperit un exemplar de porumbel mult mai exotic si mai viu colorat.

Pasărea a devenit recent virală pe Twitter, după ce un utilizator a distribuit fotografii cu pasărea în martie: „Ai văzut vreodată un porumbel atât de frumos?” a scris acesta în postarea originală.

Majoritatea au fost uimiţi de frumuseţea păsării, fiind atât de departe de ideea noastră despre porumbei, oamenilor nu le venea să creadă că este de fapt reală. 

Păsările sunt originare din Asia de Sud-Est, mai precis din Myanmar, Vietnam, Indonezia şi Filipine. 

Mai multe pentru tine:
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: Top televizoare cu cele mai mari reduceri, de până la 5.000 de lei și calitate premium pentru living și dormitor
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Din ce cauză tot mai mulți tineri se îmbolnăvesc de cancer de colon. Mâncarea care îi îmbolnăvește
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."