Semieşecul cu Thuringen şi-a făcut efectul. CSM Bucureşti, sfert de finală infernal în Liga Campionilor la handbal

0
Publicat:
Ultima actualizare:
csm bucuresti

Aşa cum era de aşteptat, remiza de vineri cu ultima clasată, Thuringen, a lăsat urme în clasamentul final şi i-a repartizat CSM-ul în sferturile de finală cea mai puternică echipă din Grupa Principală I

Astăzi s-a jucat şi ultima partidă din grupa a II-a a principală a Ligii Campionilor, între FTC Budapesta – Krim Ljubljana, scor 31-27 (16-11). Astfel, FTC Budapesta a depăşit în clasament pe CSM Bucureşti, iar campioana României încheie pe locul 4.

Clasamentul final al grupei a II-a :
1. Gyor 18 puncte
2. Vipers 12
3. FTC Budapesta 12
4. CSM Bucureşti 11
5. Krim 5
6. Thuringer 2

În grupa I, într-un meci fără miză, Metz a pierdut la Copenhaga, 36-33, şi a terminat pe primul loc cu 15 uncte. Franţuzoaicele au obţinut şapte victorii, o remiză şi două înfrângeri în partidele din Grupa Principală.

Meciul tur va avea loc la Bucureşti, între 5-7 aprilie, iar cel retur în Franţa, o săptămână mai târziu.

Turneul Final Four va avea loc la Budapesta, în perioada 11-12 mai 2019.
 

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite