Accident în zona Anda. Un bărbat a fost lovit de două maşini pe aceeaşi trecere de pietoni

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ghinion pentru un bărbat din Constanţa. El a fost lovit de două maşini pe aceeaşi trecere de pietoni. Un Matiz şi un Volkswagen care nu i-au acordat prioritate pietonului l-au trimis la spital

Incidentul a avut loc pe Bulevardul Aurel Vlaicu din Constanţa la puţin timp după ora 11.00.

Martorii spun că pietonul, un bărbat de 45 ani a vrut să traverseze strada pe zebră atunci când a fost acroşat de un Matiz.

Şoferul Matizului susţine că pietonul a traversat în fugă şi că ela trecut pe trecere abia atunci când i s-a părut că bărbatul a ieşit din raza lui. Aprecierea şoferului nu a fost corectă şi Matiz-ul l-a lovit pe pieton atât de tare încât l-a aruncat pe cealaltă bandă de circulaţie.

O altă maşină, un Volkswagen înmatriculat în Bulgaria l-a prins pe bărbat sub roata din faţă. Al doilea şofer spune că el nu este vinovat pentru că s-a trezit cu victima sub roată.

Poliţiştii de la Serviciul Rutier sunt însă de altă parere. Ei le-au suspendat permisele ambilor şoferi şi le-au făcut dosare penale pentru vătămare corporală din culpă.

Victima a fost transportată la Spitalul de Urgenţă Constanţa şi se află acum în atenţia medicilor. Pietonul a suferit un traumatism la picior şi se afla în afara oricărui pericol. 

Vă mai recomandăm:

O femeie a fost spulberată de un şofer vitezoman chiar pe o trecere de pietoni din centrul Galaţiului

Şoferul irakian care a omorât luni o tânără pe trecerea de pietoni, arestat pentru 29 de zile. Fata era din Harghita şi venise la Bucureşti pentru un master

Constanţa

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite