Oprişan dă liber primarilor la contracte în regim de urgenţă pentru deszăpezire

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Marina Oprişan face evaluarea situaţiei din teren
Marina Oprişan face evaluarea situaţiei din teren

Acesta spune că situaţia de urgenţă va permite tuturor reprezentanţilor autorităţilor locale să contracteze utilaje necesare astfel încât acţiunea de deszăpezire să se finalizeze într-un timp cât mai scurt.

Marian Oprişan a făcut un apel la toţi primarii din judeţ să dea dovadă de responsabilitate în acţiunile de deszăpezire.

„Având în vedere noua situaţie, solicit tuturor primarilor de oraşe din judeţul Vrancea şi, în special primarului municipiului reşedinţă de judeţ, Focşani, să contracteze în regim de urgenţă, logistica necesară şi să lucreze la flux continuu, pentru ca, până luni, să scoată oraşele de sub nămeţi", a spus Oprişan.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite