Un cartier braşovean, în carantină

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cartierul Stupini din Braşov a intrat în carantină. Anunţul a fost făcut de viceprimarul Braşovului, Adrian Gabor, care a precizat că decizia a fost luată după ce trei copii au fost

Cartierul Stupini din Braşov a intrat în carantină. Anunţul a fost făcut de viceprimarul Braşovului, Adrian Gabor, care a precizat că decizia a fost luată după ce trei copii au fost găsiţi jucându-se cu o vulpe bolnavă de rabie. Copiii au fost vaccinaţi preventiv şi sunt în observaţie medicală. De asemenea, Gabor spune că a dispus hingherilor să intensifice acţiunile de strângere a câinilor vagabonzi, iar populaţia are interdicţie să lase animalele să iasă din gospodării. (Sebastian Dan)

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite