Toţi câinii din adăpostul primăriei, eutanasiaţi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Peste 60 de câini comunitari ţinuţi în adăpostul Primăriei Bistriţa au fost eutanasiaţi din cauza rabiei, boală contactată de unul dintre ei şi care risca să se transmită şi la celelalte

Peste 60 de câini comunitari ţinuţi în adăpostul Primăriei Bistriţa au fost eutanasiaţi din cauza rabiei, boală contactată de unul dintre ei şi care risca să se transmită şi la celelalte animale. În perioada următoare vor fi prinşi şi eutanasiaţi toţi câinii fără stăpân din municipiu. Direcţia Sanitar-Veterinară şi pentru Siguranţa Alimentelor Bistriţa-Năsăud a impus, de altfel, carantină în întreg oraşul şi pe o distanţă de 30 de

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite