Tăriceanu acuză PSD de incoerenţă legislativă şi de disperare
0Primul-ministru Călin Popescu Tăriceanu consideră că Partidul Social Democrat va da dovadă de "incoerenţă şi de disperare" dacă nu va vota ordonanţa de urgenţă care are ca obiect
Primul-ministru Călin Popescu Tăriceanu consideră că Partidul Social Democrat va da dovadă de "incoerenţă şi de disperare" dacă nu va vota ordonanţa de urgenţă care are ca obiect reorganizarea Executivului după ieşirea Partidului Democrat de la guvernare.
"Cred că, în ultima vreme, PSD ia iniţiative din ce în ce mai interesante. Dacă vor lua această decizie (să nu voteze ordonanţa - n.r.) vor da dovadă de incoerenţă în activitatea legislativă. (...) Decizia PSD ţine de disperarea social-democraţilor care vor să se evidenţieze cu ceva", a afirmat premierul.























































