Sorin Ovidiu Vântu s-a îmbolnăvit înainte de audierea în dosarul FNI | adevarul.ro

Sorin Ovidiu Vântu s-a îmbolnăvit înainte de audierea în dosarul FNI

Publicat:
Ultima actualizare:
0

Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vântu nu a fost adus nici ieri cu mandat la Curtea de Apel Bucureşti pentru a fi audiat ca martor în procesul FNI. El a invocat motive de sănătate, astfel că

Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vântu nu a fost adus nici ieri cu mandat la Curtea de Apel Bucureşti pentru a fi audiat ca martor în procesul FNI. El a invocat motive de sănătate, astfel că judecătorii s-au văzut nevoiţi să-l citeze din nou pentru data de 31 martie.

Magistraţii i-au avertizat pe poliţişti că, în cazul în care nu-l vor aduce nici peste două săptămâni cu mandat pe Vântu, vor fi amendaţi. Curtea de Apel Bucureşti a dispus, pe data de 18 februarie, citarea cu mandat de aducere a martorilor din dosarul FNI care nu s-au prezentat la termenele precedente, când au fost citaţi, printre aceştia aflându-se şi omul de afaceri Sorin Ovidiu Vântu. Audierea lui Vântu a fost solicitată de Ioana Maria Vlas, condamnată la 13 ani de închisoare în dosarul FNI.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite