Doi soldati americani, ucisi in Afganistan

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Trupele americane au inregistrat din nou pierderi, dar, de data aceasta, nu in Irak, ci in Afganistan. Doi soldati americani au fost ucisi, intr-o confruntare violenta cu gherila talibana, in

Trupele americane au inregistrat din nou pierderi, dar, de data aceasta, nu in Irak, ci in Afganistan. Doi soldati americani au fost ucisi, intr-o confruntare violenta cu gherila talibana, in provincia Paktika din sud-estul Afganistanului, in apropiere de frontiera pakistaneza. Potrivit surselor oficiale americane, in cursul luptei, care a durat peste o ora si jumatate, a mai fost ranit un soldat american si ucisi patru luptatori talibani. De noua zile, armata afgana, ajutata de trupe de elita americane, efectueaza o operatiune de cautare a combatantilor talibani cu care au intrat de mai multe ori in lupta. Potrivit BBC, cel putin 90 de talibani au fost ucisi in cursul unor confruntari violente.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite